Kapel VBS De Ladder in Reninge wordt eetzaal, ook nieuwe bestemming voor andere kapel

De kapel van VBS De Ladder in Reninge werd omgebouwd tot een eetzaal. Dat gebeurde onder meer met de financiële steun van de oudervereniging, die 20.000 euro schonk aan de school. Het is trouwens niet de enige kapel in Lo-Reninge met een nieuwe bestemming.

De kinderen nuttigden vroeger hun middagmaal in de Annuntiatenzaal van de school. “Maar die deed ook dienst als turnzaal”, zegt directeur Pieter Formesyn van VBS Reninge-Nieuwkapelle. “Het was steeds schuiven met de tafels om na de middag de zaal klaar te krijgen voor de turnlessen. Daarom verbouwden we de vlinderklas en de kapel tot een nieuwe eetzaal met een open keuken. De Annuntiatenzaal kan nu volledig gebruikt worden als turn- of feestzaal.”

Kippensmul

Voor de verbouwingswerken kon De Ladder rekenen op een subsidie van 102.025 euro van het Agentschap voor Infrastructuur in het Onderwijs (AGION). Maar ook de oudervereniging deed met een schenking van 20.000 euro een serieuze duit in het zakje. “Naast de jaarlijkse financiële steun voor onder meer de zeeklassen, de schoolreis en het kerstontbijt zagen we met de verbouwing van de kapel tot nieuwe eetzaal onze kans om ook daar ons steentje bij te dragen”, zegt Annelies Naert, voorzitster van de oudervereniging. “We hebben alle tafels en stoelen in de eetzaal betaald, net als een nieuw mobiel digitaal bord om les te kunnen geven aan grotere groepen.”

De gemeenteraadszaal die gehuisvest was in de voormalige kapel van het klooster is ondertussen volledig ontruimd en wordt na de verbouwingswerken het nieuwe onderkomen van de dienst voor Toerisme. © KVCL

“We zijn als oudervereniging heel tevreden dat we dit hebben kunnen doen voor de kinderen van De Ladder”, gaat de voorzitster verder. “Maar dit zou natuurlijk niet mogelijk zijn zonder de steun van al wie naar onze activiteiten komt. Ook wil ik de bestuursleden van de oudervereniging – Wendy Hillaert, Sofie Deberdt, Magali Decramer, Manuella Lavens, Emmy Geldof, Lindsy Swartelé en Gianna Delanghe – bedanken voor alle uren die ze vrijwillig in onze vereniging steken. Om de continuïteit te verzekeren, zijn we nog altijd op zoek naar nieuwe leden. Wie zich geroepen voelt om ons team te versterken, mag altijd contact opnemen.”

Wie wil kennismaken met de nieuwe eetzaal, kan dat op zondag 4 februari vanaf 11.30 uur tijdens de jaarlijkse Kippensmul van de oudervereniging. Voor een halve kip met frietjes en koude groentjes betaal je 16 euro. Kinderen jonger dan 12 jaar kunnen smullen van kip, frietjes en appelmoes voor de prijs van 8 euro. De leerkrachten baten naar aanleiding van de Kippensmul een aperitiefbar uit in de nieuwe eetzaal. Inschrijven kan tot en met 28 januari bij Manuella Lavens op 0478 59 23 33 of door te mailen naar [email protected]. De oudervereniging vraagt het verschuldigde bedrag vooraf over te schrijven op BE78 7382 1313 4886 met vermelding van de naam waarmee werd ingeschreven. Betalen kan eventueel ook de dag zelf, maar alleen cash.

Niet enige kapel die nieuwe bestemming krijgt

De kapel van VBS De Ladder is niet de enige kapel die een nieuwe bestemming kreeg. Zo werd in 2012 de voormalige kapel van het klooster, dat nu deel uitmaakt van het administratief centrum op de Markt in Lo, omgebouwd tot raadszaal. Tot december vorig jaar vonden daar de gemeenteraadszittingen plaats en deed de locatie ook dienst als trouwzaal. Tientallen koppels gaven er het jawoord. De raadszaal is ondertussen volledig ontruimd in het kader van de renovatiewerken die onlangs zijn gestart. Na de werken zal in de voormalige kapel en raadszaal de toeristische dienst van de stad Lo-Reninge een onderkomen krijgen. Op de zolderverdieping van het kloostergebouw komt een splinternieuwe raadszaal. In afwachting daarvan zullen de gemeenteraadszittingen in het ontmoetingscentrum De Zuidhoeve in de Zuidstraat plaatsvinden. Ook trouwen kan in De Zuidhoeve, maar ook in de bovenzaal van Lauka en in de tuin van het administratief centrum.

The post Kapel VBS De Ladder in Reninge wordt eetzaal, ook nieuwe bestemming voor andere kapel is provided by KW.be.

 

Meer krantenkoppen in België

Spektakel in ‘Britain’s Got Talent’: zoon van Simon Cowell bestormt jurytafel en deelt Golden Buzzer uit

De laatste auditieronde van ‘Britain’s Got Talent’ bracht een verrassing met zich mee. Hoewel alle Golden Buzzers van dit seizoen al opgebruikt waren, werd de iconische knop toch nog één keer ingedrukt. Tot ieders verbazing gebeurde dat niet door één van de juryleden zelf, maar door Simon Cowells zoon Eric (10) en Amanda Holdens dochter Hollie (12).

Lees meer »

Noodtoestand Nieuw-Caledonië wordt maandagavond opgeheven

De noodtoestand in Nieuw-Caledonië, waar het al wekenlang onrustig is, zal maandagavond om 20.00 uur (in Parijs, dinsdag 5.00 uur lokale tijd) worden opgeheven. Dat heeft het Franse presidentschap zondagavond bekendgemaakt, dat verder meedeelde 480 mobiele gendarmes in te zetten in het overzeese gebied.

Lees meer »

Opvallende verkiezingsbelofte: ontslagnemend premier Sunak wil dienstplicht weer invoeren voor Britse jongeren

Als het van de Britse Conservatieven afhangt, wordt in het Verenigd Koninkrijk volgend jaar opnieuw de dienstplicht ingevoerd. 18-jarigen zouden volgens het plan kunnen kiezen tussen een voltijdse militaire dienst of vrijwilligerswerk elders, één weekend per maand of 25 dagen per jaar. Verdere details zouden nog uitgewerkt moeten worden door een speciale commissie, maar het plan zou zo’n 2,5 miljard

Lees meer »

Politie opent een onderzoek naar de dood van ‘Friends’-acteur Matthew Perry

De politie in de Amerikaanse stad Los Angeles heeft een onderzoek geopend naar de dood van ‘Friends’-acteur Matthew Perry. Die werd eind oktober vorig jaar dood teruggevonden in zijn huis. Volgens het officiële medische rapport stierf Perry door een ongeval, veroorzaakt door de acute effecten van ketamine. De politie wil nu te weten komen hoe de acteur aan de ketamine

Lees meer »

Staat prinses Madeleine er alleen voor als ze terugkeert naar Zweden? “Onwil en afkeer van haar man zijn beschamend”

Het plan begint vorm te krijgen. Na maanden van uitstel bevestigt het Zweedse paleis wanneer prinses Madeleine (41) zal terugkeren naar haar thuisland. Haar villa in Miami is verkocht en haar kinderen zijn ingeschreven op een school in Stockholm. Maar de geruchtenmolen draait nog steeds op volle toeren. Keert Madeleine wel vrijwillig terug? En wat denkt haar echtgenoot Chris O’Neill

Lees meer »

Royals op zondag – Zara Tindall toont hoe je een nat tuinfeest op hakken aanpakt en koningin Mathilde zet bril op voor Rodin

Paraplu’s, hakbeschermers en nichtjes domineren de Garden Party van prins William. Prinses Leonor is onderscheiden in Zaragoza (je-weet-wel: de Spaanse stad uit de dromen van zanger Jimmy Frey). Victoria verschijnt op de rode loper voor de ‘Nobelprijzen van de muziek’. En koningin Mathilde bewondert Auguste Rodin. Op zondag bundelen we het kleine en grote nieuws uit de wereld van de

Lees meer »

Stretchen voor en na het lopen, heeft dat zin?

Meer dan 35.000 lopers staan zondag aan de start van de 20 km door Brussel. Zoals bij elke stadsloop zullen sommigen er voor- of nadien uitzien alsof ze proberen een boom of muur omver te duwen. Maar heeft stretchen bij zo’n intensieve duurloop wel zin?

Lees meer »

Zwalpende bestuurder rijdt paal van trajectcontrole kapot: “Camera’s lagen op beide rijstroken”

Een ongewoon ongeval woensdag op de Oostendestraat in Leke (Diksmuide). Een zwalpende bestuurder reed er op volle snelheid op een vluchtheuvel en reed daar de paal voor de trajectcontrole kapot. “De camera’s kwamen op beide rijstroken terecht”, klinkt het bij de politie.
The post Zwalpende bestuurder rijdt paal van trajectcontrole kapot: “Camera’s lagen op beide rijstroken” appeared first on

Lees meer »

Toezichthouders Vlaamse uniefs kijken weg van spiekende studenten uit protest tegen geweld in Gaza

Een groep van toezichthouders aan Vlaamse universiteiten zal uit protest tegen het geweld in Gaza de lopende examenperiode niet strikt toezien op spieken en andere overtredingen. “Zolang onze rectoren wegkijken van schendingen van internationale rechtsregels door Israëlische instellingen, zullen wij dat ook doen wanneer studenten regels overtreden”, zeggen ze. De oproep is alvast ondertekend door een twintigtal doctoraatsstudenten aan UGent,

Lees meer »